Recovery coaching

Recovery coaching jest to metoda oparta na wykorzystaniu wewnętrznych zasobów człowieka, pomaga znaleźć motywację do rozwoju, który nada życiu głęboki sens i trwałe zmiany. Jest to jedna z form wspierania osób uzależnionych bądź współuzależnionych.

Recovery coaching pomaga w procesie odkrywani siebie, budowania samoświadomości, jak i w zakresie dojrzałego, realistycznego patrzenia w przyszłość.

Recovery coaching jest to praca z pacjentem nakierowana na jego przyszłość, co pozwala inicjować procesy zdrowienia. Praca w czasie coachingu pozwala zatrzymać się i popracować nad sobą. Punktem odniesienia jest przyszłość (a nie przeszłość, jak to jest w terapii). Praca pozwala wydobyć na światło dzienne talenty i pasje człowieka.

Moja forma współpracy w obszarze recovery coaching proponowana jest szczególnie kobietom/mężczyznom współuzależnionym (które noszą się z zamiarem podjęcia terapii, są w jej trakcie, bądź już po terapii dla osób współuzależnionych). Recovery coaching pomaga w znalezieniu motywacji do zmiany. Forma ta pomocna jest każdej osobie współuzależnionej, która odczuwa chęć zmiany swojego życia.

Recovery coaching może być również idealną propozycją krótkotrwałej pomocy i wsparcia dla osób, które zauważą, że wracają do starych schematów zachowań. Szybka i dynamiczna pomoc w tym obszarze pozwoli zatrzymać proces już na początkowym jego etapie.

Recovery coaching jest szczególną formą coachingu. Współpracując z osobami współuzależnionymi często w mojej pracy odsyłam je do dobrej literatury. Serdecznie polecam książkę, którą sama opiniowałam – „Alkoholik. Instrukcja obsług” – książka autorstwa  Jolanty Reisch-Klose i Eweliny Głowacz.